Tato skutečnost je důležitá, protože si můžete špatným rozhodnutím infikovat Vaši půdu touto nebezpečnou chorobou.
Rosellinia necatrix - hniloba kořenů je houbové onemocnění, jedná se vlastně o plíseň na kořenové soustavě rostlin.
(Upozornění, nejedná se o Grafiózu)

 

Tato zákeřná choroba je obzvláště ničivá na rostlinky, které jsou na tuto plíseň citlivé . Při sázení je choroba neviditelná, jelikož její plesnivé póry jsou neviditelné. Až později zjistíte, že ze 100 zasazených rostlinek 20-30 zaostává a nevyvíjí se žádným tempem. Vypadají, že jen přežívají.

 
Hniloba začne působit a napadat nejdříve tenké vlásky. Pak postupně napadne silnější kořeny. Po čase, rostlina už nedokáže přes kořenovou soustavu přijímat živiny a uschne. To, že kořenová soustava zmizela, zjistíme jen tehdy, když rostlinu vytáhneme ze země.


Největší problémy přichází až teď. Nyní totiž plíseň infikuje celou Vaši zahradu. Cokoliv zasadíte do této půdy bude s velkou pravděpodobností taktéž nakažené.

 

Smutným jevem je, že většina pěstovatelů a prodejců rostlin ve střední a východní Evropě se vůbec nestarají o prevenci, tedy o dezinfekci rostlin. Tento postup výrazně zdražuje pěstitelské náklady a komplikuje i samotné pěstování.

 

Námi prodávané rostlinky zázračného živého plotu jsou proti hnilobě kořenů ošetřené dvěma způsoby!

 

V západní Evropě, kam taktéž rostlinky dodáváme je takováto ochrana povinná. Naše firma chrání rostlinky zázračného živého plotu a tedy i Vaši zahradu dvojitou ochranou.

  1. Vícenásobné chemické ošetření
  2. Ozonové ošetření - které je několikanásobně efektivnější a k rostlinkám šetrnější

Ošetření s ozonem (kyslík O3) je ošetřením maximálně přírodním a ničí všechny bakterie, viry a houby.

 

Více informací o hnilobě kořenů - Rosellinia necatrix. (Vědecká synonyma, Dematophora necatrix R. Hartig 1883, Hypoxylon necatrix (Berl. ex Prill.) P.M.D. Martin 1968, Pleurographium necator (R. Hartig) Goid. 1935.
https://www.ekovin.cz/korenokaz-revovy-roselinia-necatrix

 


Všechny naše rostlinky jsou dodávané s osvědčení o vykonání ozonové dezinfekce.


Komentáře
Saturday, January 4, 2020 By WonderHedge